Chateau de Drancourt
We rijden met de kids de groene glooiende heuvels van het Franse Picardie binnen. Even later spotten we de bordjes St. Valery Sur somme, we slaan af en volgen de aangegeven richting. Een landweg leidt ons langs weilanden, riviertjes en pittoreske dorpjes naar ons vakantie adres van Eurocamp: Chateau de Drancourt!
www.eurocamp.nl
Glamping op de kindercamping
De weg naar Chateau de Drancourt staat al op tijd aangegeven en het eerste wat we zien als we aan komen rijden is het prachtige kasteel. Pal naast het kasteel vinden we de receptie van Eurocamp. Een vrolijke jongen vertelt ons alle ins en outs over de camping en gaat ons op zijn fiets voor naar een super-de-luxe Loft. Een moderne stacaravan voorzien van een hip en spiksplinternieuw interieur, een vide waar de kids kunnen chillen in stijl en een prachtig terras. Glamping op de camping, we zijn er klaar voor!
Damian (12 jaar): ‘In de Loft kun je op de vide lekker rustig liggen gamen op een matras. Beneden zit je tussen alle spullen en is het zo druk.’
Plonsen in het verwarmde zwembad, met glijbaan!
Chateau de Drancourt heeft op de camping twee heerlijk verwarmde zwembaden naast elkaar liggen. Een overdekt zwembad en een open zwembad met glijbaan. Ideaal voor de kinderen om een frisse duik te nemen na de autorit. Ondertussen bestellen wij in de campingwinkel –zoals dat hoort in Frankrijk- verse (chocolade)croissants en baquettes voor de volgende ochtend en informeren bij de Eurocamp informatiebalie naar de kinderactiviteiten op de camping en in de omgeving.
Valery sur Somme
Na alle informatie over de activiteiten in de buurt van camping Chateau de Drancourt nog eens doorgelezen te hebben, gaan we een hapje eten in het charmante havenstadje Valery sur Somme. Onder het eten stippelen we ons vakantie programma uit. De kinderen willen graag ponyrijden op de camping, naar het klimparcours Parc Solomon en naar het pretpark Bagatelle. Op de mooiste dagen van de week willen we naar het strand met de stoomtrein en naar Le Parc du Marquenterre, een van de mooiste natuurparken in Noord Frankrijk.
Tip: op regenachtige dagen kun je je met de kids heerlijk vermaken in aquapark Aqualud , het grootste indoor aquapark in Noord Frankrijk. Dit aquapark ligt op een half uur rijden van de camping.
Ponyrijden op de camping
Onze jongens zijn niet zulke cowboys, maar nadat Quentin een ander jongetje stoer voorbij zag stappen wilde hij ook wel eens weten hoe het is om op de rug van een pony te stappen. En zo huren ook wij op de eerste ochtend een schattige witte shetlander. Gedwee stapt de pony met ons mee over de camping. We wandelen met ons nieuwe vriendje gezellig een rondje om het kasteel en dan vindt Quentin het wel mooi geweest. Het grote pony avontuur is toch niet zo voor hem weggelegd.
Op de camping kun je voor €6 per half uur ponyrijden op de Shetlandpony’s van Chateau de Drancourt.
Klimmen door de boomtoppen
Parc Solomon ligt in Valery sur Somme, op 3,5 minuut afstand van camping Chateau de Drancourt. Het klimparcours ligt middenin een prachtig dichtbegroeid bos met hoge bomen! Bij aankomst zien de kids zichzelf al als Tarzan door de boomtoppen heen slingeren. Maar voor ze de boom in mogen krijgen alle kinderen en volwassenen een professionele outfit en een duidelijke instructie. Iedere Tarzan en Jane krijgt bovendien een route toegewezen die past bij de leeftijd en de lengte. De kids gaan op avontuur tussen de boomtoppen en vinden het helemaal top! Twee uur lang slingeren ze vol enthousiasme van de ene boom naar de andere, steeds sneller én hoger.
Het klimparcours Parcours Enfants duurt ca. 2 uur en kost €14,- per persoon.
www.parcaventure-baiedesomme.com
Zwermen mooie vogels
Verboden voor lelijke vogels! Na het zien van al die mooie vogels in Le Parc du Marquenterre reageert Quentin geprikkeld als een ‘lelijke vogel’ zijn stukje brood oppikt. We zitten op het terras van Parc Marquenterre nog na te genieten van de fantastische wandeling door dit prachtige uitgestrekte natuurgebied vlak aan de kust. We spotten koppeltjes zeldzame ooievaars, gracieuze zwanen, sneeuwwitte lepelaars en allerlei andere mooie vreemde vogels. In de meivakantie zijn ze allemaal druk in de weer met elkaar en met het bouwen van hun liefdesnestjes!
Parc Marquenterre heeft 3 wandelroutes, van 1 tot 4 uur. Ook is het mogelijk een huifkarrit te boeken, dit moet 7 dagen van tevoren gereserveerd worden. Entree €33,- voor 2 kids en 2 volw.
www.baiedesomme.fr
Met de stoomtrein langs de Baie de Somme
Een ritje met een ouderwetse stoomtrein is het uitstapje om met de kids de Baie de Somme te verkennen, oftewel de kust van Noord-Frankrijk. In de levendige havenplaats Cayeux sur Mer stappen we aan boord van de rokende locomotief. In Cayeux sur Mer is het verschil tussen eb en vloed opmerkelijk. De zee trekt zich met eb terug tot aan de horizon om met woest geweld terug te keren. Met vloed omringt de zee het hele havenstadje tot aan de uitlopers diep landinwaarts. Als je geluk hebt kun je hier zeehondjes spotten. Als het fluitsignaal klinkt reizen we langs riviertjes, tussen akkers en langs moerassen tot aan het eindpunt Le Crotoy, aan het andere eind van de Baai. Le Crotoy is het mooiste strand van de Baie de Somme. Hier wacht je een heerlijk zandstrand! En terwijl de kids schelpen zoeken, krabbetjes vangen en dijken bouwen, genieten wij even heerlijk van de zon met onze voeten in het zand.
Voor de heen- en terugreis van Cayeux naar Le Crotoy heb je een dagpas nodig. Prijs: €16,50 per volw. En €12,50 per kind.
www.cfbs.eu
Kinderactiviteiten op camping Chateau de Drancourt
Dat Chateau de Drancourt een super kindvriendelijke camping is staat als een paal boven water! Zo kun je er nog veel meer doen dan wij hebben gedaan. Naast zwemmen en ponyrijden kun je er nog minigolfen, spelen in de speeltuintjes die verspreid over de camping liggen, een fiets of een stoere skelter huren en vakantievriendjes ontmoeten bij de kinderclubs van Eurocamp. Daarnaast kun je bij de informatiebalie van Eurocamp boeken en spellen lenen zoals jeux de boules, ballen en tennisrackets.
- Eurocamp kinderclubs
Op Chateau de Drancourt kunnen kids in de zomervakantie meedoen aan Fun Station for all ( voor kids van 4 t/m 12 jaar), de hele familie kan meedoen aan uitdagande activiteiten bij Action Station (zoals klimmen door de boomtoppen) envoor jongens en meiden van 5 tot 16 jaar die graag voetballen op vakantie is er Soccer Station.
Prijzen Eurocamp kinderclubs:
Alle kids die met Eurocamp op vakantie gaan naar Chateau de Drancourt kunnen gratis meedoen aan alle kinderactiviteiten bij Funstation.
Bij Action Station van Eurocamp betaal je per activiteit (van €5 in het laagseizoen en €10 in het hoogseizoen voor een proefsessie tot €30 in laagseizoen en €40 in hoogseizoen voor 7 activiteiten).
Bij Soccer Station van Eurocamp betaal je €4 in het laagseizoen en €7 in het hoogseizoen tot €15 in het laagseizoen en €25 in het hoogseizoen voor 10 lessen (per kind).
- Zwembaden: Chateaux de Drancourt heeft twee kleine verwarmde zwembaden op de camping waar de kids lekker kunnen zwemmen. Een zwembad is overdekt, het andere zwembad heeft een glijbaan. Voor de allerkleinsten is er een klein apart peuterbad.
Toegang tot het zwembad is gratis voor de camping gasten.
- Minigolfen: de minigolfbaan is op zich wel leuk, maar door de jaren heen niet meer helemaal op en top. Sommige stukken van de baan zijn kapot. Minigolfen is natuurlijk altijd gezellig , maar aan de baan moet wel echt wat worden gedaan.
Minigolfen kan voor €1,-per uur, ongeacht het aantal personen.
- Speeltuinen: de meeste speeluinen zijn geschikt voor peuters en kleuters. Op een enkele plek vind je een speeltuin met klimtoestellen en touwen waar de oudere kids kunnen klauteren en slingeren. Ook het sportveld met fitnesstoestellen wordt door veel oudere kids als speelmateriaal gebruikt.
- Tennissen: De tennisbaan is klein, maar zeer goed onderhouden. Achter de tennisbaan vind je nog een mooie ping pong tafel.
Tennissen en tafeltennissen kan voor €1,- per uur, ongeacht het aantal personen . Materiaal voor 2 personen krijg je bij de receptie mee.
- Ponyrijden: op bepaalde tijden kun je schattige Shetlandpony’s huren, waarmee kids over en rondom de camping kunnen stappen onder begeleiding van een volwassene.
Ponyhuur: €6,- per half uur.
- Huur fietsen en skelters: Fietsen en skelters kunnen per dagdeel of voor een hele dag gehuurd worden. Voor een fiets betaal je voor een dagdeel € 10 p/volw. en €5,- per kind en voor een hele dag €18 p/volw en €5,- per kind. Een skelter of familiefiets huren kost € 5,- per halfuur.
Extra leuk voor de kids: een aantal skelters lijken wel supersonische raceauto;s en de leuke gele familiefietsen hebben vrolijke lachende gezichtjes!
Naast deze leuke kinderactiviteiten op camping Chateau de Drancourt kun je ook nog allerlei gave excursies maken met de kids in de buurt van de camping.
Check hieronder de vijf meest fantastische Kids Vakantietips op maximaal 50 km van dit vakantie adres!
Check hier de vijf meest fantastische Kids Vakantietips op maximaal 50 km van dit vakantie adres: Activiteiten en excursies in de buurt van camping Chateau de Drancourt – Frankrijk


Bekijk de film: Kids Vakantiegids on Tour @ Chateau de Drancourt - Frankrijk