Net weggereden bij huis begint het al; ‘Zijn we er al bijna?’, je kent het wel.. Gelukkig is MoviePark Germany, vanuit Doetinchem, slechts een uurtje rijden. Goed te doen dus! Eenmaal in de buurt bij het pretpark begint de hysterie al: ‘Ik zie AT-TRAC-TIES! Heel veel ATTRACTIES! Belle kijk! Vet Cool! Tante Sha-i dat is Kicken!!’ Eenmaal binnen was het feest pas echt compleet….
Halloweenmaand
Het hele themapark is versierd in de stijl van Halloween. Bij binnenkomst zie je gelijk een klein kerkhof met vuurkorven, pompoenen en een skelet. Helemaal spannend voor de kleintjes! Wanneer we verder het park betreden zijn de kleine meiden totaal onder de indruk van de gebouwen. Niet zozeer van de gebouwen maar vooral van de spinnen en de spinnenwebben die de muren bekleden. ‘Wow, die zijn groot! Kijk tante Sha-i, KIJK!’ Moeders vond het iets minder en wilde vooral snel doorlopen..
Het grote avontuur
Voordat het avontuur kan beginnen moet er natuurlijk eerst wat gegeten worden. Ondanks alle zoetigheid die wordt aangeboden zijn we toch voor een kleine pizza gegaan. De kids kunnen hun lol niet op, attracties én een pizza! Wonder boven wonder vliegt de pizza naar binnen en kan het avontuur eindelijk beginnen!
Ook voor de allerkleinsten
Speciaal voor de kleintjes is er het Nickland. Gelijk links zijn de Halloween activiteiten maar de onze scheetjes zien in eerste instantie alleen de attracties. We begeven ons naar de Mission to Mars en hoeven, gelukkig, maar even te wachten. Samen staan de meisjes te springen en kunnen ze niet wachten. ‘Wow! Dat gaat hard!’ Helemaal te gek vindt de durfal van 2 jaar het, echter vindt onze daredevil van 4 het net iets té spannend. Mogelijkheden voor de kleintjes zijn er zat. Zo hebben we met zijn 4-tjes de Adventure Express, Sea Swing, Teenage Robot Roundabout, Blue’s Skidoo, Diego’s Rescue Rider en de Swiper Sweeper getrotseerd! Daarnaast zijn er ook nog tal van attracties die onder begeleiding ook mogelijk zijn voor de allerkleinsten.
Extra tof!
Helemaal tof voor de kleintjes is het Paspoort wat ze mee krijgen bij het begin. Er is een paspoort voor de leeftijd tot 6 jaar en van 6 tot 12 jaar. Zo kunnen de ouders zien waar de kids in mogen en de Kids kunnen bij iedere attractie deze af laten stempelen. Vol trots laten de girls het me later nog eens zien; ‘Oh deze was vet, niet deze was stoer, maar deze was het allercoolst!’. Druk met de buggy uitklappen smeert de jongste hem alweer. ‘DIEGO!!!!!’ Huh?! Ja hoor de kleine had Dora, Diego en Jimmy Neutron gespot. Half voorkruipend kan ze niet wachten en wil met haar ware helden op de foto. Tante Sha-i moet wel mee! De oudste houdt me stevig vast en wijkt niet van mijn zijde.. OWEE als Dora in de buurt van haar komt!
Halloween activiteiten!
Al die attracties zijn leuk, maar de Halloweensfeer in het park heeft toch wel iets extra’s. Belle en Beau vinden de vogelverschrikkers eerst een beetje gek maar later wel interessant. Eenmaal aangekomen bij de Halloween activiteiten wordt er eerst druk getekend. Er zijn genoeg kleurplaten en potloden voor alle kindjes! Hierna worden de meiden geschminkt. Ze kunnen kiezen uit verschillende gezichten. Belle kiest een mooie pompoen uit, bestaande uit 7 stappen. Helaas ontdekte de jonge meid al gauw de M&M’s op tafel en was haar concentratie volledig weg. Verder dan stap 1 is de schminkster niet gekomen… Beau wilde een coole Ninja mét glitters worden. Met 4 jaar bleek het concentratievermogen wat hoger te zijn. Ze zat en overwon: Wow wat een mooie stoere meid!
Op naar appelhappen! Erg leuk maar het was wel een beetje koud! Gelukkig was het water in de heksenketel verwarmd. Aangezien de aapies net waren geschminkt hebben we het maar bij ‘appeltjes vangen’ gelaten.
Pompoen snijden. Één groot feest! De kleinste heeft niet zoveel concentratie om de hele pompoen af te wachten maar is erg enthousiast over het resultaat van haar grote zus en mama! In de tussentijd ga ik met de meiden wat foto’s maken van de Halloweenafbeeldingen van hout waar je het hoofd doorheen kan steken. Fantastisch vinden ze dit!
Na alle moed bij elkaar geraapt te hebben gaan we het kinder-spook-doolhof in. Uiteraard kent Belle weer geen angsten en loopt vol trots voorop. Dwars door het spinnenhol, de rook, de doodskisten en alle andere enge taferelen is zij in mum van tijd weer buiten. Wat nou eng? Beau denkt daar echter heel anders over en houdt mijn hand het hele doolhof héél goed vast…
Tijd voor thee…
Het is tijd om de handjes op te warmen en een kleine snack te nuttigen. De meiden hebben praatjes voor tien en brabbelen erop los. ‘Gaan we zo nog een keer in de Blue’s Skidoo?’ De kids hebben er nog lang niet genoeg van gekregen. Een kop thee, een muffin en een schone luier verder kunnen we ons avontuur vervolgen! (Er zitten op meerdere plekken heaters boven de commode, prettig om koude kinderbillen te voorkomen!)
De Laatste loodjes
Eenmaal opgewarmd komt de kou je toch wel erg hard tegemoet. Daarnaast beginnen de meiden langzaam symptomen van moeheid te vertonen. Toch wil onze daredevil (van 2) in de Mystic River, hoe voorspelbaar, vindt ons doetje van 4 dat een beetje eng. Ze zet zich eroverheen en besluit mee te gaan onder de vleugel van mama en tante Sha-i. De jongste geniet van de lichtjes, de stroomversnellingen, de prachtige bomen, de grote draak en al het water maar Beau verstopt zich de hele rit onder tante Shari haar armen. Naderhand zegt ze vol trots: ‘Dat leek een beetje eng maar was het helemaal niet….’
Op weg naar huis
Hoewel er nog veel meer te beleven viel: Shrek in 4D, de Stuntshow, de MovieSwitch en het grote park, waar de maand oktober ’s avonds ook nog het Horrorfest plaatsvindt (vanaf 16jr) waren de meiden helemaal op. Na 4½ uur dolle pret begon de rit richting de auto. Al snel werd het een stuk stiller achter in de auto en vielen beide schatjes in slaap.. Althans dat hoopten we.. Door alle energie waren ze een uur lang achterin de auto aan het doorrazen over de geweldige attracties, het spannende kinder-spook-doolhof de geweldige schmink en het bewonderen van de enige échte Dora… Movie Park Germany een waar avontuur voor elke leeftijd!

