Nederland vakantieland! Wij lichten deze maand de tofste adresjes uit, waar je - ondanks de Corona - tóch een te gekke vakantie kunt beleven! Wist je bijvoorbeeld al dat ze bij Beekse Bergen looproutes met eenrichtingsverkeer hebben gerealiseerd, en dat je bij Droomparken een restaurant-maaltijd kunt laten bezorgen aan je huisje? Zo maak je, zelfs in Corona-tijd, van je vakantie een feestje!
Ga direct naar...
Beekse Bergen
De Beekse Bergen is de afgelopen tijd bezig geweest om het park Corona-proof te maken, zodat bezoekers, hopelijk heel snel, veilig het park kunnen betreden. Zo zijn er bijvoorbeeld specifieke wandelroutes gemaakt. Tot nader order is het Safaripark nog gesloten, maar er is wel ander goed nieuws: Safari Resort en Vakantiepark Beekse Bergen zijn wél geopend. Hiervoor gelden uiteraard dezelfde landelijke richtlijnen als die thuis ook opgevolgd dienen te worden. De camping van Vakantiepark Beekse Bergen is geopend, maar enkel voor gasten die beschikken over een accommodatie met eigen sanitaire voorzieningen. Het is mogelijk om het chemisch toilet te legen.
Hoewel het Safaripark zelf gesloten is, kun je vanaf het Safari Resort toch dieren spotten. Je hebt namelijk zicht op de savannes! Zo waan je je alsnog in de wereld van de dieren. Daarnaast is er genoeg speelvertier in de buitenspeeltuinen op zowel het Safari Resort als op Vakantiepark Beekse Bergen. Ook kun je een fiets of bolderkar huren én een potje midgetgolfen! De supermarkt is geopend open voor je benodigde boodschappen.
Extra tip: Heb je geen zin om zelf te koken? Dan bestel je bij restaurant Moto jouw maaltijd. Deze wordt zelfs bij de accommodatie bezorgd, super handig!
Je boekt een verblijf nu tot 20 mei met tot 35% last-minute korting.

Oostappen Vakantieparken
De vakantieparken van Oostappen Vakantieparken in Nederland zijn per 1 mei weer geopend met voldoende mogelijkheden om de maatregelen op te volgen. Op Vakantiepark Marina Beach zijn de kampeerplaatsen tot 20 mei vooralsnog gesloten. De parkeerplaatsen zijn ruim opgezet, waardoor voldoende beweegruimte is rond je tent, vouwwagen, caravan of camper. Daarnaast wordt er één plek vrijgehouden tussen de vakantieverblijven.
Met de start van Hemelvaart zijn de volgende faciliteiten geopend:
- Subtropisch zwembad op Vakantieparken De Berckt, Prinsenmeer en Arnhem
- Indoor speelpaleis Vakantiepark Prinsenmeer
- Strandbad van Vakantiepark Prinsenmeer
De Belgische vakantieparken van Oostappen openen vooralsnog maandag 8 juni.
Tip van de redactie: één van de vakantieparken van Oostappen is Vakantiepark Brugse Heide. Een heerlijk, kindvriendelijk vakantiepark waar je kampeert op één van de ruime kampeerplaatsen. Of je huurt een Mobile Home voor 4 personen voor een luxe vakantie. Op het park is een zandstrand met waterplas en er zijn diverse speeltoestellen om op te klimmen en klauteren. In de omgeving vind je vooral heel veel natuur. Maak lange boswandelingen of ga voor een picnick bij een meertje. Spot eekhoorntjes en konijntjes en geniet!

De Krim Texel
De vakantieparken van De Krim Texel zijn geopend met accommodaties die beschikken over sanitaire voorzieningen. Het is in veel gevallen mogelijk om zelf in te checken, zonder dat je eerst langs de receptie moet. De campings zijn geopend. Deze beschikken over kampeerplaatsen met privé sanitair, lodges met eigen badkamers en chalets. Alle trekkershutten en ingerichte tenten op Camping Kogerstrand en Camping Loodsmansduin beschikken over een chemisch toilet. Alle overige kampeerplaatsen dienen een eigen sanitaire voorziening te hebben.
Faciliteiten vanaf 11 mei weer open:
- Receptie, technische dienst, fietsverhuur en outdoor speeltuinen
- Supermarkt op Vakantiepark De Krim
- Wasserette
- Klimpark Texel
- Golfbaan De Texelse
- Binnen- en buitenzwembad op Vakantiepark De Krim en buitenzwembad op Camping Loodsmansduin
- Afhaal- en bezorgservice op Vakantiepark De Krim en Camping Loodsmansduin
Let op: er zijn aangepaste dienstregelingen voor de boot.
Tip van de redactie: Vakantiepark de Krim, vlakbij De Cocksdorp en direct aan het strand en de zee! Op het stoere buitenspeelterrein klim en klauter je rond of bewonder de grote vuurtoren! Het vakantiepark grenst aan natuurgebied De Slufter wat een uniek gebied is dat in open verbinding staat met de Noordzee. Wandel door het gebied via het Familiepad van 0,8 kilometer of ga voor het Sommeltjespad van 1,5 kilometer. Sommeltjes zijn aardmannetjes. Ze verstenen wanneer het licht wordt, ontdek jij ze? Overnacht op het vakantiepark in een luxe lodgetent, een bungalow of een chalet. Daarnaast zijn er camperplaatsen voor diegene met eigen sanitaire voorzieningen.

De Zandstuve
Op Kampeerdorp de Zandstuve overnacht je op een kampeerplaats met privé-sanitair of in één van de accommodaties op het park. Onder beperkte voorwaarden ontvangt De Zandstuve ook weer reguliere kampeergasten. Echter dien je wel eigen sanitaire voorzieningen ter beschikking te hebben. Het chemische toilet is wel geopend.
Let op: de supermarkt is gesloten. In de pizzeria vind je een pop-up-supermarkt met basisbenodigdheden. Ook kun je hier een koffie-to-go halen. De Zandstuve biedt tot en met 19 mei dagelijkse ontbijtservice aan én kun je frietjes, snacks en pizza’s bestellen en afhalen.
Aangepast animatieprogramma
Het huren van fietsen en skelters is toegestaan. Deze huur je bij de receptie! Daarnaast is het animatieteam ook aanwezig met een aangepast animatieprogramma. Zo kun je hoepelen tijdens de Stuufbeat, zodat je 1,5 meter afstand bewaard, zijn er knutselpakketten ontwikkeld om in je bungalow te knutselen en nog veel meer. Vervelen hoef je dus niet bij De Zandstuve! Tevens kun je deelnemen aan het online animatieprogramma.
Op 14 mei opent de indoor speeltuin weer en kan je weer heerlijk gaan klimmen in het Cobus Speelkasteel!

Molecaten
Ook op de campings van Molecaten blijven tot 1 juli de sanitairgebouwen en faciliteiten gesloten. De kampeerplaatsen en camperplaatsen zijn ruim opgezet, waardoor er voldoende afstand kan worden gehouden van elkaar. Het chemisch toilet is geopend. Wil je liever in een huuraccommodatie overnachten? Bungalows, chalet, lodgetenten, appartementen en strandhuisjes zijn toegankelijk! Molecaten Park Waterbos, Molecaten Park Van Iterson, Molecaten Park Kruiniger Gors en Molecaten Park Rondeweibos zijn gesloten tot nader order. Deze parken zijn voor gasten met een vaste staanplaats of met een seizoensplaats wel geopend. Bij de receptie en fietsverhuur kun je gewoon terecht.
Tip van de redactie: op Molecaten Park Bosbad Hoeven, gelegen in West-Brabant, overnacht je in een chalet, huurcaravan of op een kampeerplaats met eigen sanitaire voorzieningen. Vis jij je eigen visje bij de visvijver? Of ga je voor een potje tafeltennis. Huur een fiets en ontdek de omgeving! Je vindt hier fietsknooppunten Brabantse Delta en Baronie. Daarnaast ligt het grootste wandelroutenetwerk van 1.000 kilometer om de hoek. Een echte aanrader om de natuur te ontdekken!

TopParken
De vakantieparken van TopParken zijn open. De ruim opgezette parken bieden voldoende beweegruimte, zodat je niet in aanmerking hoeft te komen met andere gasten. Alle kampeermogelijkheden zijn gesloten t/m 1 juni of langer, indien noodzakelijk. Vanaf 1 juni gaan de restaurants, binnen- en buitenzwembaden en speeltuinen weer open.
Tip van de redactie: op Parc du Soleil in Noordwijk verblijf jij op korte afstand van de duinen en het strand. Voor een unieke fietstocht door de bijzondere natuur huur je een fiets of mountainbike. Geniet van het zonnetje in je eigen tuin en verwonder je over het uitgestrekte bollenveld tegenover het park. Daarnaast staan er op het park diverse speeltuintjes om te klimmen en klauteren.

Roompot vakanties
De meeste Roompot Vakantieparken in Nederland kunnen openblijven, echter zijn alle vakantieparken in Zuid-Holland gesloten. Het Koos Konijn en te gekke animatieprogramma worden ook weer opgestart! De zwembaden openen vanaf 11 mei weer en de terrassen en horecafaciliteiten gaan per 1 juni weer open. Tot die tijd is het op sommige parken mogelijk om snacks en maaltijden te bezorgen bij je vakantiewoning. De receptie, winkel en fietsverhuur zijn open. Er wordt extra schoongemaakt op veelbezochte plekken en er zijn handgels beschikbaar.
Tip van de redactie: midden in de natuur in Epe vind je Bospark De Schaapskooi. Spelen in het bos en diertjes spotten of een te gekke fietstocht op de Veluwe. Verken de omgeving! Daarnaast klim en klauter je je dol op één van de speeltoestellen op het Bospark! Huur een skelter en ga er op uit! Let op: De receptie en minimarkt zijn van dinsdag tot en met donderdag gesloten.

Landal GreenParks
In Nederland zijn vrijwel alle parken van Landal GreenParks weer open op 15 mei. Met uitzondering van: Landal Resort Ouddorp Duin (tot 1 juni) en Landal Strandhuisjes Julianadorp (tot 20 mei). De campings van Landal zijn tot tenminste 20 mei gesloten. Safaritenten met eigen voorzieningen zijn wél geopend, dat is op Sluftervallei en Rabbit Hill. Er worden geen bungalows direct naast elkaar verhuurd, waardoor er genoeg beweegruimte ontstaat. De receptie is geopend, overige gemeenschappelijke faciliteiten zijn dicht.
Faciliteiten per 15 mei:
- Winkels
- Fietsverhuur
- Afhaalmaaltijden/snackbar
- Zwembaden en zwemwaters
- Bowling
- Midgetgolf
- Sportvelden en speeltuinen
- En natuurlijk kan het activiteitenprogramma van Bollo niet ontbreken!
Tip van de redactie: Landal Rabbit Hill is gelegen in de buurt van Apeldoorn en is omgeven door bossen met heerlijke wandel- en fietspaden. Ga je met de baby op vakantie? Dan zijn er Babybungalows voor een onbezorgde vakantie. De babyvriendelijke accommodatie biedt alle benodigdheden voor een babyvakantie, zoals babyfoon, babybad, commode, flessenwarmer, aankleedkussen en wieg.

Natuurhuisje
Bij Natuurhuisje hebben ze te gekke vakantiehuisjes waarbij je contactloos kunt verblijven. Op deze manier hoef je met niemand in contact te komen en zijn er geen gedeelde ruimtes. De sleutel ligt klaar en eventueel ontbijt wordt alvast voor je klaargezet.
Tip van de redactie: op het kleinste eiland van de Waddeneilanden staat natuurhuisje Schiermonnikoog met eigen grasveldje, picknicktafel en speelgelegenheid. Je ontdekt het rustige eiland met de fiets of te voet. Struin door de bossen en spot wilde diertjes. Ook kun je je eigen vuurtje stoken of daag je je broertje of zusje uit voor een potje voetbal!

Extra service
Diverse organisaties zorgen voor extra's om gasten zo goed en veilig mogelijk te laten verblijven. Zo beschikken Qurios Bloemendaal en Qurios Zandvoort over een take-away, zodat je niet iedere dag zelf hoeft te koken. De minishop is tevens geopend, dit geldt ook voor Qurios Ameland.
Daarnaast is FarmCamps bezig om voor alle tenten zonder sanitaire voorzieningen een privé douchecabine te verzorgen of privé toegang tot een deel van het sanitair gebouw. De boerderijen zijn kleinschalig opgezet en de tenten staan gemiddeld 5 meter van elkaar. Een veilig verblijf is dus mogelijk!
Bij Droomparken hoef je het restaurant niet te missen, want je kunt nu een heerlijke maaltijd bestellen die zelfs bij jouw huisje wordt bezorgd!
Center Parcs
Op woensdag 20 mei opent Center Parcs twee parken: Center Parcs Het Meerdal en Center Parcs Sandur! Ook de meeste faciliteiten zijn geopend, met de benodigde maatregelen. Er komt een aangepast animatieprogramma, nieuwe activiteiten om te beleven en er zijn interactieve natuurwandelingen opgezet om de omgeving te ontdekken! De overige Nederlandse parken op 29 mei: De Eemhof, Het Heijderbos, Kempervennen, Limburgse Peel, Huttenheugte en Port Zelande. Op 5 juni opent Park Zandvoort.

Wat vond je van dit artikel?
Reacties
Geen reacties gevonden