Gecheckt: tropisch paradijs in Vlaams Limburg

Detectives on Tour
Door Esley

Denk je aan een vakantie in Belgisch Limburg, dan denk je misschien niet metéén aan een infinity pool waar je kunt dobberen tussen de palmbomen. Of aan een beachclub in Ibiza-stijl, waar je met blote voeten in het zand van een cocktail nipt of een potje strandvolley speelt. Toch is dat precíes wat je te wachten staat als je vakantie viert bij Terhills Resort in Dilsen-Stokkem. Detectives Abel (7) en Reza (4) mogen een paar dagen genieten in dit tropische paradijsje van Center Parcs.


1

De natuur van de Hoge Kempen

‘Feel the heartbeat of nature’. Dat is de slogan van Terhills. Want de natuur, dát is waar het hier om draait. Terhills strekt zich uit over een gebied van zo’n 356 hectare, aan de rand van het enige Nationale Park van België: Nationaal Park Hoge Kempen. Een bijzonder stukje Vlaamse natuur, zoals je dat eigenlijk nergens anders in het land vindt. Vol uitgestrekte dennenbossen, grote waterplassen en hoge pieken die je een prachtige panoramaview bieden over het waanzinnige landschap. En midden in dit betoverende groen ligt vakantiepark Terhills Resort, de nieuwste aanwinst van Center Parcs. En wát voor één ❤

2

Meteen gebruik maken van alle faciliteiten

Het is nog vroeg als we arriveren bij Terhills Resort by Center Parcs. Helemaal niet erg, want bij de parken van Center Parcs kun je ook op de dag van aankomst al van alle faciliteiten gebruik maken. Bovendien is de check-in op de Belgische parken een uurtje eerder – vanaf 15 uur – dus we hoeven niet lang te ‘wachten’ voor we in onze cottage terecht kunnen. Wachten is het natuurlijk niet echt, want we maken graag van de gelegenheid gebruik om het park te verkennen.

Net als onze detectives, ben ik lichtelijk gespannen voor dit bezoek. Al sinds de opening van dit park, net een jaar geleden, staat het hoog op mijn vakantieverlanglijstje, dus ik ben als een kind zo blij dat we hier eindelijk vakantie gaan vieren!

3

Vrijstaande cottages aan het water

Bij aankomst zijn we meteen onder de indruk. Wat is het hier prachtig! Zeker met het zonnetje hoog aan de hemel, wat ervoor zorgt dat het park zich van zijn mooiste kant laat zien. Er hangt een heerlijk rustige, ontspannen sfeer. En dat terwijl het park bijna helemaal is volgeboekt! We verblijven in een 8-persoons VIP cottage. Toegegeven – een beetje overdreven voor ons vieren, maar alle kleinere accommodaties waren al bezet. En als we dan toch vakantie vieren op een luxe vakantiepark, dan doen we het maar meteen goed ; )

Het uitzicht van onze cottage is fan-tas-tisch. En van mooi uitzicht ben je hier gegarandeerd, want alle cottages zijn vrijstaand en kijken uit over het water. De Lakeside Cottages staan aan het grote meer, die van ons ligt aan een van de riviertjes. Wakker worden van de fluitende vogels, ’s ochtends in alle rust een kopje koffie drinken op het balkon, ’s avonds barbecueën op het terras… Hier voelt vakantie echt zoals het hoort te zijn. 

Terhills Resort heeft cottages voor 2 tot 12 personen, ook voor mensen met beperkte mobiliteit. Je kunt kiezen voor een VIP of Exclusive uitvoering, en zelfs voor een cottage met eigen steiger. Zo kun je ’s ochtends met je e-boat naar de Country Club om een ontbijtje te scoren, hoe cool is dat!

4

Te gekke kidsactiviteiten

Zeg je Center Parcs, dan zeggen onze detectives: “Kids Safari!” Hoewel dit park zich op vele fronten onderscheidt van de zusteradresjes, zijn veel klassiekers gelukkig wel aanwezig. En daarvan is de Kids Safari zonder twijfel Abel en Reza's favoriet. Enthousiast stappen de detectives in hun eigen jeep, voor een ronde over het uitgezette parcours. Als ervaren chauffeurs toeren ze over hobbelige zandwegen, tussen de bomen door en langs het water. Ze doen duidelijk hun uiterste best om stoer te kijken, maar stiekem glunderen ze van oor tot oor. “Dit is zóóóó cool!” En oefening baart kunst, want we hoeven de noodstop maar één keer te gebruiken ; )

Chillen bij de Beach House

Als de safari-jeeps weer keurig staan geparkeerd voor het Cycle Center, hebben we wel een verkoelend drankje verdiend. De Beach House is daarvoor de perfecte locatie. We hebben hier net het gevoel of we bij een hippe strandclub op een verre vakantiebestemming zijn beland. Terwijl Reza met nieuwe vakantievriendjes chillt in de schommelbank, speelt Abel een potje strandvoetbal met een stel Engelse jongetjes. En wij genieten ondertussen met blote voeten in het zand van bubbels en nacho’s - en van het spectaculaire uitzicht over het meer. Mijn hoge verwachtingen zijn nu al meer dan waargemaakt!

5

TIP: gratis activiteiten voor vroegboekers

Op de site van Terhills Resort vind je een overzicht van activiteiten op het park. Veel toffe activiteiten zijn ingrepen, zoals de Aqua Garden, de binnen en buiten speeltuinen, de unieke Secrets of Nature Experience en - een van Reza's favorieten - de kinderboerderij met ezels, konijntjes, geitjes en kippen. De betaalde activiteiten, zoals verschillende workshops in de natuur, Adventure Golf, de gave Kids Safari en de splinternieuwe activiteit Geocoaching kun je ter plekke reserveren.

TIP: wanneer je je vakantie bij Center Parcs minimaal 2 maanden van tevoren boekt, ontvang je een ActiviteitenCadeau t.w.v. € 30, welke je kunt inwisselen voor 3 activiteiten.

6

Dobberen tussen de palmbomen

Zoals op eigenlijk alle vakantieparken van Center Parcs vind je ook bij Terhills Resort de meeste faciliteiten zoals de receptie, parkwinkel, Kids Club en het restaurant in één centrumgebouw. Hier is de Country Club het hart van het resort. Een prachtig vormgegeven en ingericht gebouw met panoramisch uitzicht over het meer. Ook in de Country Club, met groene daken, is het zichtbaar dat de natuur een belangrijke rol speelt op dit vakantiepark.

Wat je hier ook vindt, is het zwembad. En natuurlijk kunnen onze detectives niet wachten om dat uit te gaan proberen. De Aqua Garden van Terhills Resort is een kleinschalig zwemparadijs, maar wel een met een groots uitzicht. We wanen ons echt op een tropische vakantiebestemming wanneer we ons door de stromingen laten meevoeren naar het buitenzwembad. Met het zonnetje op onze bol dobberen we tussen de palmbomen. Het uitzicht over het spiegelende parkmeer is prachtig. “Het lijkt wel of we op de Canarische Eilanden zijn”, zegt iemand. En zo voelt het ook. Een tropische bestemming op nog geen twee uurtjes rijden van huis, wat wil je nog meer?

Ons kleine waterratje Reza geniet vooral van het peuterbad binnen, waar hij eindeloos rondspettert en van het kleine glijbaantje roesjt. Speurend naar knuffelaapjes, die zich her en der tussen de tropische bomen in de Aqua Garden hebben verstopt.

7

Waterpret in het Terhills Cable Park

Wil je meer actie in en op het water? Zet dan koers naar het Terhills Cable Park. Op een paar minuutjes fietsen van Terhills Resort vind je hier een gaaf hindernisparcours voor waterskiërs en wakeboarders, en sinds dit jaar ook een gloednieuw Aquapark van wel 2000 m2 vol spannende obstakels op het water.

Wij laten de actie over aan de durfallen in het water, maar genieten wel van een drankje in de Beachbar terwijl we toekijken hoe op de waterskibaan en het Aquapark de gekste kapriolen worden uitgehaald. Overigens worden je hier ‘de mooiste zonsondergangen van Limburg’ beloofd, dus ik vermoed dat we hier nog wel eens later op de dag zullen terugkomen.

Het Aquapark is voor iedereen vanaf 8 jaar met zwemervaring. Een sessie duurt 1 uur, inclusief korte instructie, en kost € 14 per persoon.

8

K3 en Snollebollekes gingen je voor

Heb jij de clip van K3’s nieuwe zomersingel Mango Mango al gezien? Je dacht misschien dat Hanne, Marthe en Julia voor dit zomerse feestje naar Spanje zijn gevlogen, maar je raadt het al: deze clip is opgenomen bij Terhills Resort! Of in “het Mallorca van België”, zoals de dames dit vakantiepark zelf noemden. 

Trouwens, tijdens ons verblijf kwamen we zanger Rob Kemps van Snollebollekes tegen. Blijkbaar is de kans dus groot dat je hier een BN'er of BV'er tegenkomt!

9

12.000 ha ongerepte natuur

Met 12.000 hectare aan ongerepte natuur binnen handbereik, is het natuurlijk zonde om alleen maar op het park te blijven. Al moet ik eerlijk zeggen dat we ons met gemak een week zouden kunnen vermaken zonder het park af te gaan. Voor een avontuur in de natuur zijn de mogelijkheden eindeloos. Zo kun je bijvoorbeeld met een gids op expeditie in het Nationaal Park, of het mountainbike netwerk van wel 160 kilometer verkennen. Wij besluiten een paar ‘gewone’ fietsen te huren bij het Cycle Center. Op een paar minuutjes van het park ligt het National Park Visitor Center – een perfect startpunt voor wandel- en fietsroutes door De Hoge Kempen. Hier vind je trouwens ook de ingang van het bekende winkelcentrum Maasmechelen Village, voor wie liever een dagje shoppen op het vakantieprogramma zet.

We fietsen een prachtige route door bossen en langs water, maar spotten onderweg ook een prachtig kasteel en de indrukwekkende Schachtbok – het symbool van de steenkolenmijn die hier vroeger op volle toeren draaide.

10

Op zoek naar de ‘secrets of nature’

Met een goeie 30 kilometer in de benen zijn we net op tijd terug op het park voor de Secrets of Nature Experience – een gave én leerzame show uit het animatieprogramma van Terhills Resort. Nieuwsgierig zoeken Abel en Reza een plekje op het voorste bankje in het bospaviljoen. Wát een magisch mooi plekje is dat!

Terwijl ‘Wachters Der Natuur’ Primero en Secundo met de kids op zoek gaan naar natuurelementen hout, vuur, aarde en water, genieten wij van de betoverende schoonheid en rust van dit theater. Hoewel we lekker in de schaduw zitten, lijkt het bos door de felle zonnestralen in een extra gouden gloed te worden gehuld. Zó mooi. De kids zijn niet de enige die het jammer vinden om te vertrekken, wanneer de show is afgelopen ; )

11

Rondje varen op het parkmeer

Je vakantie bij Terhills Resort is eigenlijk niet compleet zonder een rondje te maken over het parkmeer. Dat is tenslotte toch dé eyecatcher van het park. Je kunt hiervoor een waterfiets of sup-board huren, of – zoals wij – een e-boat met ruimte voor 6 personen. Het leuke van deze aluminium bootjes is dat ze lekker rustig varen, en dat ze gemakkelijk te besturen zijn. Dat hoef je onze detectives natuurlijk geen twee keer te zeggen! Met een brede grijs neemt Kapitein Abel het roer ter hand, terwijl Reza zich voor op het bootje nestelt om van het zonnetje te genieten. En geloof me: dit is genieten met een grote G!

Fantastisch dineren in het parkrestaurant

Terug aan wal brengen we nog een bezoekje aan de Beach Club, waar we na een paar dagen kind aan huis zijn geworden. ’s Avonds maken we ons op voor het diner in het Terland Restaurant in de Country Club. In dit prachtige restaurant worden dagelijks de lekkerste gerechten van het seizoen geserveerd. En dat smaakt extra lekker wanneer je ook nog eens kunt genieten van het misschien wel het mooiste uitzicht van heel België.

Terwijl de zon achter de heuvels van Terhills verdwijnt smullen we van een fantastisch diner, met bijpassende wijn op aanbeveling van de vriendelijke ober. Na het eten geven de kids hun allerlaatste energie in de Indoor Speeltuin – iets verderop in de Country Club. Ondertussen toosten wij op een ongelooflijk fijn verblijf bij Terhills Resort. We kunnen weer een bestemming van onze vakantieverlanglijst afvinken. Met een dikke 10 als eindcijfer. 

Heb jij deze zomer ook zin in een vakantie met tropisch tintje bij onze Zuiderburen? Er is nog beschikbaarheid in de zomervakantie. En helemaal fijn: je profiteert nu ook nog eens van last minute korting bij Center Parcs. Ik zou het doen ; ) 

Wat vond je van dit artikel?

Gemiddelde score van 5 (3 reviews)

Reacties

Geen reacties gevonden

Onze nieuwste vakantie ervaringen 38

Blog

Reis mee in het spoor van Max Verstappen langs droombestemmingen

Blog

Gecheckt: FarmCamps De Oostermaat

Nieuws

It's movietime bij Center Parcs deze zomer!

Blog

Gecheckt: tropisch paradijs in Vlaams Limburg

Blog

Gecheckt: Preston Palace met een dreumes

Blog

Zeelandvibes bij Camping De Vogel

Blog

Meivakantie onder de Franse zon

Blog

Paasweekend op De Boshoek, wat een feest!

Blog

Lentekriebels in de meivakantie

Blog

Het tofste land van Nederland: Land van Bartje!

Blog

The Preston P(a)lace to be met tieners!

Blog

Op minivakantie bij Preston Palace

Blog

Gecheckt: Center Parcs Erperheide

Blog

GECHECKT: Als een Viking op avontuur in Zweden!

Blog

100% Kidsgeluk in de Achterhoek

Blog

Camping 't Veld: klein maar heel fijn!

Blog

Op vakantie bij Acoya Resort Curacao

Blog

YI-HAA! Super Sunny Fundays in Slagharen

Blog

GETEST: Een weekendje nazomeren op Resort Limburg

Blog

Sprookjes bestaan op Resort Kaatsheuvel

Blog

VakantieVibes aan het Veluwemeer

Blog

Vette FamilyFUN aan het Gardameer

Blog

Naar het strand in Stalis, met NIEUW AQUAPARK!

Blog

GECHECKT! 2 Toffe campings in Bella Italia

Blog

Op kindervakantie in Oostenrijk

Blog

Coronaproof GENIETEN op Gran Canaria

Blog

Coronaproof vakantie in Beautiful Bulgarije

Blog

GETEST: de nieuwe all-in formule van Preston Palace

Blog

Met Kidsgeluk op avontuur in de Achterhoek

Blog

GETEST: Spelen, spetteren en op sprookjesavontuur

Blog

Februari-fun Op Curaçao

Blog

Logeren op De Boshoek in de Veluwe

Blog

GETEST: Een nachtje logeren bij Preston Palace

Blog

Op zonvakantie bij de Zuiderburen

Blog

'De zwarte parel' van de Canaries

Blog

Getest en 100% goedgekeurd: Catalonië

Blog

Dolgelukkig in Zuid-Denemarken

Blog

Safariresort Beekse Bergen is open!

Thema's 4

Detectives on Tour

Belgie met kinderen

Center Parcs

Center Parcs België

Door jou bekeken

Gecheckt: tropisch paradijs in Vlaams Limburg

Blog